Park Gródek i spacery po wodzie

Park Gródek i spacery po wodzie

Przyjechałam po raz trzeci nad polskie Malediwy. Nie sądziłam, że stan wody będzie tu kiedyś ponad kładkę i teraz faktycznie można z pełną świadomością używać porównań do zagranicznych wysp:) Woda ma piękny szmaragdowy kolor i pozwala na tzw spacer Jezuska po wodzie.

Park Gródek po raz pierwszy odwiedziłam w sierpniu zeszłego roku i nie dość, że pod kładkami wody nie było wcale, to jeszcze spóźniłam się na zachód słońca i ostatnie kadry łapałam w szarościach. Rozwalił mi się też but, słowem pechowy to był wypad.

Moja pierwsza wizyta w Parku Gródek

Ponownie do arboretum znajdującego się w Jaworznie powróciłam w listopadzie. To właśnie tutaj przyszło mi “świętować” swoje urodziny z dziewczynami z Sopotu, którym postanowiłam pokazać to wyjątkowe miejsce. I ponownie była walka, by zdążyć przed zachodem słońca:) Mimo późnej pory dnia i faktu, że to listopad znów natrafiłam na odbywające się tu sesje ślubne. Polskie Malediwy przyciągają jak magnes zarówno fotografów tradycyjnych, jak i użytkowników dronów. Właśnie z dronów najczęściej pochodzą wszystkie malownicze krajobrazy przewijające się w sieci.

Urodziny w Parku Gródek

Odkąd zaczął się wysyp charakterystycznych zdjęć robionych z góry, do Jaworzna zjeżdża coraz więcej turystów. Strome klify nad lazurową wodą przywodzą też na myśl Chorwację. Jednak w  poprzednich sezonach każdy z odwiedzających Park Gródek dostawał lekkiego zawodu, widząc wysuszone dno pod kładką. Teraz nie dość, że woda jest, to jeszcze ponad kładkę, także spacer bez butów można potraktować jako swoistą przyjemność. Choć .. zdarzyło mi się zaobserwować amatorów chodzenia w wodzie w butach, nawet w szpilkach:)

Wybierając się do Parku, warto zabrać ze sobą środki na komary, bo jest ich tutaj wyjątkowo dużo. Zwłaszcza idąc z parkingu do arboretum (dolna asfaltowa trasa prowadząca do wąwozu i górna leśna ścieżka) zostaniemy solidnie przyatakowani. Obojętnie przy którym parkingu pozostawimy samochód, do wodnego oczka czeka nas ok 8minutowy spacer. Teraz w sezonie można sobie czymś umilić, gdyż przy głównym wejściu nie brakuje foodtrucków, stoisk z browarem czy lodami.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *