Pławniowice o zachodzie słońca

Pławniowice o zachodzie słońca

Wciąż mam na Śląsku niespełna 40km od siebie miejsca, których nie miałam okazji nigdy odwiedzić. Jednym z nich było jezioro Pławniowice, tuż za Gliwicami. Zawsze wiedziałam, że jest, że ludzie jeżdżą rekreacyjnie łapać tu opaleniznę, opary kiełbachy przy grillu i ukąszenia komarów, ale no właśnie, samej tu nie dotarłam. Szukając nowych miejsc do sesji dla moich par w końcu  przyjechałam. I taki piękny zachód słońca upolowałam.

Jezioro  Pławniowice powstało w 1974r, w wyniku zalania kopalni piasku  w Taciszowie.  Jezioro ma około 250 ha powierzchni, a jego średnia głębokość to 16 m. Większość brzegu jest porośnięta lasem, ale od strony wsi Niewiesze mamy dużą strzeżoną plażę, z której chętnie korzystają mieszkańcy zarówno śląskiego, jak i opolskiego.

To, co rzuciło mi się w oczy, to czysta woda, zdecydowanie czystsza niż w pobliskich jeziorach Dzierżno Duże i Małe. Czyni to zbiornik wodny świetnym miejscem do zażywania kąpieli, także przez dzieci. Nic dziwnego, że dookoła istnieje spore zaplecze noclegowe (kempingi, namioty, domki letniskowe i hotel) oraz gastronomiczne (budki z fast foodem i lodami, Flamingo Beach Bar, restauracja Panorama). W sezonie można także wypożyczyć sprzęt wodny.

JAK DOJECHAĆ?

Samochodem –  autostradą A4, kolejno zjazd na drogę nr 40, która prowadzi przez wieś Niewiesze, aż do parkingu przy plaży

Pociągiem – z Gliwic pociąg regio jedzie do stacji Taciszów 14minut (bilet 6.40zł), potem ponad godzinny spacer do plaży

Busem – spod dworca głównego Gliwice PKS jedzie do przystanku Pławniowice Ośrodek Wypoczynkowy  – rozkład TUTAJ

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *